Един милион пушачи се откажат от пушенето през 2017 г. Ето няколко метода, които да ви помогнат да стигнете дотам. Според данни от наскоро публикуван френски барометър за обществено здраве във Франция, разпространението на ежедневното тютюнопушене е намаляло от 29,4% през 2016 г. на 26,9% през 2017 г., което е спад от 2,5 пункта. Това съответства на един милион по-малко пушачи на година. Ето няколко съвета, които да ви помогнат да следвате тази тенденция.
Преминете към електронни цигари
Изследователят Матю Карпентър изследва електронните цигари по отношение на употребата, поведението и консумацията на никотин. Според резултатите пушачите са пушили средно с 37% по-малко цигари от пушачите в контролната група и е по-вероятно да се откажат окончателно. „Запалимите цигари са най-вредната форма на доставка на никотин, а алтернативното разпределение на никотина чрез електронните цигари може значително да намали риска от рак и други заболявания за пушачите“, каза Матю Карпентър. Професор Бертран Даутценберг, пулмолог, специализирал по тютюн в Парижката болница Hôpital de la Salpêtrière, беше гост на програмата „Въпроси на експертите“ и отговори директно на всички въпроси на нашите абонати относно използването на електронни цигари. За да гледате това шоу отново,Вижте най-добрия начин да се откажете от пушенето
Той се основава на никотинови заместители. Преглед на над сто проучвания показва, че тези никотинови заместители са ефективни. Пластири, дъвки, хапчета, дъвки или дори инхалатори помагат за облекчаване на симптомите, свързани с никотина. Те ще ви помогнат да избегнете раздразнителност, нервност, тревожност, депресия, проблеми с концентрацията и проблеми със съня.
Спестете спестените пари
Нищо не изглежда по-ефективно за спиране на тютюнопушенето от финансовите стимули, според ново изследване, публикувано в The New England Journal of Medicine. Тук изследователите разделят 6006 пушачи на четири групи. Всички бяха информирани за ползите от отказването от тютюнопушенето и бяха мотивирани през целия опит с насърчителни текстови съобщения. След това първата група получи безплатни лекарствени терапии, втората от безплатни помощни средства за електронни цигари, а третата от безплатни лекарствени терапии и 600 долара в края на експеримента в случай на отказ.
И накрая, последната група получи безплатни субсидии за прекратяване и депозит от 600 долара в сметка в началото на експеримента със заплахата да го изтегли в случай на повторение. Шест месеца по-късно степента на въздържание е 0,1% в групата с безплатна фармакология, 0,5% в групата с безплатни електронни цигари, 2% в групата с награда от $600 и 2,9% в групата с безплатни 600 долара, депозирани в сметка в началото на експеримента. „Финансовите стимули, добавени към безплатната помощ за спиране на тютюнопушенето, направиха възможно получаването на по-висок процент на отказване от тютюнопушенето от единствената безплатна помощ за спиране на тютюнопушенето“, заключават авторите. Вижте най-добрия начин да се откажете от пушенето
Да бъдеш радикален. За да спрете цигарите, разузнавателната служба Tabac ви съветва да не правите нещата с половин уста. В идеалния случай трябва да зададете и спазвате краен срок. След като спрете, абсолютно избягвайте да поемете цигара, дори и една пухче. Отървете се от всички цигари, запалки и пепелници. Помолете хората около вас да не пушат във ваше присъствие и през първите няколко седмици избягвайте места, където хората пушат.
Пази се.Необходимостта от пушене постепенно нараства, достига „пик“ и спонтанно регресира. Силната нужда от пушене не трае повече от 5 минути. Колкото повече време минава, толкова повече тези желания намаляват по брой и интензивност, докато изчезнат напълно. Така че трябва да го знаете и да намерите нещо, което да ни отклони от това устройство през най-рисковите минути. Това може да бъде дъвка, ходене, спортуване, започване на градината, излизане от масата, където седим, и т.н. Във Франция тютюнопушенето остава водещата причина за предотвратима смърт с около 73 000 смъртни случая всяка година. Може да причини няколко вида рак (бели дробове, гърло, уста, устни, панкреас, бъбреци, пикочен мехур, матка, хранопровод). Но също и сърдечно-съдови заболявания (инфаркт на миокарда, инсулт, артериит на долните крайници, аневризми, хипертония) и еректилна дисфункция. Други патологии са свързани или се влошават от тютюнопушенето: гастрит, пептична язва, диабет тип II, хиперхолестеролемия, хипертриглицеридемия, екзема, псориазис, лупус, УНГ (нос – гърло – ухо) и зъбни инфекции, катаракта и AMD (макула, свързана с възрастта) ), което може да доведе до слепота. Да не говорим за пародонтита, заболяването на венците, което причинява кариес и загуба на зъби.
Осиновете виртуално коте
Cancéropôle Lyon Auvergne Rhône-Alpes реши да въведе иновации и да надгради нови технологии за спиране на тютюнопушенето. Той се обедини с творческото студио Lyonnais Dowino, което проектира Smokitten, първата общностна видеоигра на смартфон, включваща очарователно пристрастено към цигарите коте. Принципът на Smokitten е толкова прост, колкото и ефективен: в продължение на 222 дни играчът трябва да придружава новия си спътник в борбата му да спре да пуши. Целта? Запознайте го Оставете го с мини-игри, за да го разубедите да препича една… В програмата йога, бокс или бягане, но също и интензивни сесии, при които става дума за успокояване на котето от неговите пристъпи на тревожност или изблици на гняв. С отключването на нивата желанието на малката котка да пуши се увеличава и здравето му се подобрява.Вижте най-добрия начин да се откажете от пушенето
Защо за някои е по-трудно да укрепват, отколкото за други?Френски изследователи току-що показаха, че мутирането на ген може да обясни защо някои пушачи не успяват да се откажат от тютюнопушенето, дори след няколко спирания. За Benoît Forget, изследовател в отдела за интегративна невробиология на холинергичните системи (Institut Pasteur / CNRS) и водещ автор на изследването, никотиновата зависимост може да бъде засилена чрез мутация в гена CHRNA5. 35% от европейците и 50% от населението на Близкия изток са носители на тази генетична мутация. В случай на повторение е важно да не се чувствате прекалено виновни и преди всичко да не се обезкуражавате. „Като поставим пръста си върху специфична субединица от никотинови рецептори, можем да обмислим терапевтични начини, които ни позволяват да си представим много целенасочено действие“, проектира Benoît Forget.
Deja una respuesta